Wakacje kredytowe

0
1115
wakacje kredytowe

Na pewno wiele razy zastanawialiście się nad kredytem hipotecznym. Banki coraz częściej próbują dopasować się do wymagań klientów. Stosują coraz to nowsze promocje. Ostatnio coraz częściej wykorzystują wydłużanie okresu kredytowania, dzięki czemu pozyskują więcej nowych klientów.

Dłuższy okres spłaty kredytu hipotecznego to czasem jedyne wyjście, aby go uzyskać. Koszt rozkłada się na dłuższy czas więc rata jest niższa, niestety odsetki, które za to zapłacimy są ogromne. Niestety czasem to jedyna możliwość aby uzyskać odpowiedni kredyt.

Zmniejszenie raty powoduje, że nasz budżet domowy jest w lepszej kondycji. Pozwala to nawet na odłożenie pewnej sumy pieniędzy dzięki, której możemy szybciej spłacić całość kredytu. W przypadku kryzysu finansowego banki oferują nam zawieszenie spłaty kredytu.

Są to tzw. wakacje kredytowe. Pozwalają nam one 'odetchnąć’ od spłaty przez jakiś czas. W tym okresie albo nie płacimy nic albo jedynie odsetki. Pozwoli to nam podreperować nasze konta i spowrotem wrócić do regularnej spłaty kredytu.

Wielu z nas myślało nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Jednak wątpliwości budziły w nas szczegóły takie jak: wysokość raty, odsetki, zdolność kredytowa i okres spłaty kredytu. Właśnie okres spłaty kredytu jest ostatnio coraz bardziej wydłużany przez banki aby dopasować się do potrzeb klientów.

W naszym kraju są banki, które oferują okres kredytowania nawet do 50 lat. Wydaje się to kuszącą ofertą. Trzeba jednak pamiętać, że wydłużony okres spłaty to, oprócz mniejszych rat, dużo więcej odsetek do spłaty. Kiedy poznamy dokładną sumę do spłacenia w wydłużonym okresie, mogą nas one przysporzyć o ból głowy. Jednak obniżona rata często bywa kluczowym elementem przy decyzji o długości kredytowania. Pomniejszona rata mniej osłabia nasz budżet.

Dobre zarządzanie tymi oszczędnościami pozwoli nam na odłożenie pewnej sumy pieniędzy, którą można wykorzystać np. spłacając wcześniej całość kredytu. W przypadku kłopotów finansowych można skorzystać ze wspomnianych wcześniej wakacji kredytowych. Pozwalają nam one odetchnąć od spłaty. W tym okresie albo płacimy jedynie odsetki albo nic.

Leave a Reply