Uwaga na różne formy wyłudzania danych do kont bankowych

0
1055
formy wyłudzania danych

Jeżeli jesteś posiadaczem konta bankowego w banku internetowym i operacje na swoim koncie potwierdzasz jeszcze SMS-em to uważaj ponieważ istnieją metody kradzieży pieniędzy.

Przestępcy tworzą fałszywe strony banków, dzięki, którym nie tylko przejmują dane służące do logowania, ale i również potrafią dotrzeć do kodów autoryzujących transakcje, które przesyłane są za pomocą wiadomości tekstowych.

Na początku na komputerze ofiary zostaje zainstalowany złośliwy program, który najprawdopodobniej instaluje się podczas odwiedzania fałszywej witryny internetowej banku.

Następnie podczas próby wizyty na stronie swojego banku użytkownik jest przekierowywany na fałszywą stronę. Klient uważając, ze jest an stronie swojego banku, stara się wejść na swoje konto i w ten sposób przekazuje swoje dane przestępcom.

Dodatkowo na stronie banku wyświetlana jest informacja, która zachęca do zabezpieczenia swojego telefonu poprzez pobranie specjalnego oprogramowania. Oprogramowanie to infekuje telefon i daje przestępcom dostęp do kodów autoryzujących transakcje.

Wszystkim użytkownikom banki i policja zalecają ostrożność, używanie programów antywirusowych, nie odwiedzanie podejrzanych stron oraz nie klikanie w załączniki nieznanych emaili.

W przypadku, gdy już padliśmy ofiarą oszustów zaleca się bezzwłoczny kontakt ze swoim bankiem i zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji.

Leave a Reply