Wybrane zadania notariusza

News Forums Produkty finansowe Kredyty, pożyczki, leasing Wybrane zadania notariusza

 • This topic is empty.
Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • Author
  Posts
 • #28488
  Kedaronee
  Guest

  Notariusz w zakresie swoich uprawnien dziala jako osoba zaufania publicznego, korzystajac z ochrony przyslugujacej funkcjonariuszom publicznym. Czynnosci dokonane przez notariusza maja charakter dokumentu urzedowego. Przy dokonywaniu czynnosci notarialnych notariusz jest obowiazany czuwac nad nalezytym zabezpieczeniem notariusz czestochowa praw i slusznych interesow stron oraz innych osob, dla ktorych czynnosc ta moze powodowac skutki prawne. Rola notariuszy w systemie prawnym Rzeczypospolitej Polskiej jest zapobieganie sporom sadowym poprzez zapewnienie pewnosci i bezpieczenstwa obrotu. Dlatego, z formalnego punktu widzenia, notariusze nie wykonuja uslug jak adwokaci czy radcowie prawni, lecz dokonuja czynnosci notarialnych, podobnie jak sady.

  Notariusz za swoje czynnosci pobiera takse notarialna, oplate ustalana rozporzadzeniem ministra, ktora jest uzalezniona od typu czynnosci i wartosci przedmiotu czynnosci notarialnej. Poza tym notariusz jest platnikiem (czyli poborca) podatku od czynnosci cywilnoprawnych i podatku od spadkow i darowizn oraz pobiera i odprowadza do sadu oplaty sadowe.

  #29804
  Anonymous
  Guest

  Nie wiedziałem nawet że notarjusz ma aż tyle różnych funkcji.

  #29801
  Anonymous
  Guest

  Większość to jest raczej ogólnie znana wiedza. W końcu po coś się notariusz kształci 7 lat żeby móc to wszystko robić.

  #29802
  Anonymous
  Guest

  Jak dla mnie przydatna informacja. Ogólne informacje o tym co robi notariusz się zna ale szczegóły mogą się kiedyś przydać.

  #29800
  Anonymous
  Guest

  Dla mnie szczerze nic nowego.

  #29803
  Anonymous
  Guest

  Spodziewałem się jakiś szokujących tajemnic, a tu po prostu po staremu.

  #29807
  Anonymous
  Guest

  Według mnie dobry notariusz powinien posiadać bogatą wiedzę z zakresu prawa cywilnego, handlowego, rodzinnego czy spadkowego w końcu podpisujemu u niego bardzo ważny dokument i wymagamy od takiej osoby pomocy, ponieważ my sie w tego typu sprawach nie znamy, prawda? Ja mam swojego zaufanego notariusza http://www.notariusz.bielsko.pl/ jest to firma, która działa z pokolenia na pokolenie od 1991 roku, w związku z tym mają szeroką wiedzę i dlatego jestem zadowolona ze współpracy.

  #29806
  Anonymous
  Guest

  Ale teraz jest bardzo dużo notariuszy, którą mają bardzo dużą wiedzę.

  Żeby być notariuszem trzeba posiadać naprawde sporo wiedzy w tej dziedzinie.

  #29805
  Anonymous
  Guest

  Tak, to prawda, można teraz spotkać naprawdę wielu dobrych notariuszy. Ale ich funkcje są znane i wydaje mi się, że to wiedza ogólna.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.