Wiarygodny dla banku

News Forums Produkty finansowe Kredyty, pożyczki, leasing Wiarygodny dla banku

 • This topic is empty.
Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #28519
  korek
  Guest

  Cześć. Od jakichś dwóch lat przymierzam się do 'przejścia' na swoje. na dzień dzisiejszy mieszkam u rodziny kątem i chyba najwyższy czas zmienić ten stan rzeczy. Myślę o zakupie mieszkania albo wybudowaniu własnego domu. przy czym ta druga opcja na razie przemawia do mnie bardziej. Przymierzam się do któregoś z tych projektów http://www.archeton.pl/projekty-domow-malych” class=”bbcode_url”>http://www.archeton.pl/projekty-domow-malych. Tu pojawia się jednak problem. Bylem w kilku bankach i okazuje się, że mogę mieć problemy z uzyskaniem kredytu na ten cel, żona pracuje niestety tylko dorywczo i chyba nie jesteśmy dla banku „wiarygodni”, tzn. nie dają wiary, że uda nam się spłacić zobowiązanie. Czy da się to jakoś obejść? Bo kredyt to jedyna opcja w naszym wypadku. Czy sytuacja może wyglądać podobnie w innych bankach?

  #30080
  Anonymous
  Guest

  Są dwa sposoby by podnieść zdolność kredytową:

  1. Poszukać dodatkowego etatu

  2. Znaleźć współkredytobiorcę (osoba z rodziny lub dowolny znajomy).

  Nie ma innych opcji.

  #30076
  Anonymous
  Guest

  Moim zdaniem warto ufać tym obliczeniom i nie rzucać się na głęboką wodę. Jeśli nie ma zdolności kredytowej to znaczy, że ta inwestycja nie jest dla nas.

  #30077
  Anonymous
  Guest

  Tylko czasami bywa tak, że dochód jaki można udokumentować jest mniejszy niż te faktyczny. W takich przypadkach dodać kredytobiorcę, żeby ta zdolność się zwiększyła.

  #30075
  Anonymous
  Guest

  No wiadomo. To raczej oczywiste rozwiązanie.

  #30078
  Anonymous
  Guest

  Oczywiste nie dla wszystkich. Najprostsze rozwiązania są często najlepsze.

  #30079
  Anonymous
  Guest

  Postaraj się odnaleźć osobę, która „podżyruje” Ci kredyt. Możecie również postarać się o zmianę swojej dotychczasowej sytuacji na „widoczniejszą” tj. żona stała praca zamiast dorywczej, a ty udokumentowane wszystkie dochody.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.