Studiowanie rachunkowości czy kurs z rachunkowości?

News Forums Produkty finansowe Pozostałe tematy związane z finansami Studiowanie rachunkowości czy kurs z rachunkowości?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
 • Author
  Posts
 • #28489

  remedia

  No właśnie? Bo nie wiem co wybrac ostatecznie. Jak uczelnia to na pewno Wrocław – http://www.wsb.pl/wroclaw/ a jak kurs to nie wiem? Możecie polecić jakąś placowkę we Wrocławiu? I co Waszym zdaniem jest lepsze – uczelnia czy kurs dwu, trzy – miesięczny?

  #29818

  Anonymous

  Weź pod uwagę, że studia trwają dłużej niż kurs. Zresztą po studiach uzyskujesz konkretny dyplom, więc moim zdaniem kurs może być jedynie uzupełnieniem studiów.

  #29817

  Anonymous

  Nie wiem czy mogę do końca się zgodzić z poprzednim wpisem. Nie trzeba koniecznie kończyć rachunkowości żeby pracować w tym zawodzie. Ja akurat skończyłam studia z rachunkowości ale niestety po uzyskaniu dyplomu mgr okazało się, że moja wiedza jest nikła. Najpierw chodziłam na zajęcia do Stowarzyszenia Księgowych, teraz zapisałam się na studia podyplomowe. Zawsze marzyłam o byciu Audytorem Wewnętrznym. Znalazłam sobie studia podyplomowe w firmie Academy of Business (http://www.academyofbusiness.pl/pl/audyt-wewnetrzny,27/” class=”bbcode_url”>http://www.academyofbusiness.pl/pl/audyt-wewnetrzny,27/). Zastanawiam się czy to dobry wybór? czytałam wiele opinii na temat tej firmy. Współpracują z Akademią Leona Koźmińskiego, więc może warto zapisać się na ich zajęcia

  #29816

  Anonymous

  Studia dają rozleglejszą wiedzę.

  #29810

  Anonymous

  Studia na pewno są lepsze, ale jeżeli chodzi o szybkie zdobycie zawodu, to kurs będzie bardziej przydatny.

  #29809

  Anonymous

  Moim zdaniem jest wręcz przeciwnie. Studia są uzupełnieniem dla kursu. Tracąc czas na studia, moglibyśmy zrobić kurs, staż i iść do pracy, zdobywając tym samym doświadczenie. A liczy się właśnie doświadczenie a nie dyplom. Tam gdzie pracuje nie pytają co studiowałem, tylko co potrafię.

  #29811

  Anonymous

  Jak studia mogą być uzupełnieniem kursu?

  Owszem kurs często wystarczy.

  #29812

  Anonymous

  Kurs wystarczy aby rozpocząć pracę. Studia niekoniecznie. Dlatego uważam, ze studia są uzupełnieniem kursu. Formą zdobycia dodatkowych kwalifikacji poprzez podwyższenie wykształcenia.

  Dlatego uważam, że studia są uzupełnieniem. Nie chodzi mi o ilość wiedzy, ale jak ta wiedza przekłada się na zdobycie pracy.

  #29808

  Anonymous

  Coś mi „halo” takie stwierdzenie. Czasem pracodawca, który przyjmuje kogoś po studiach wysyła go na dodatkowe kursy. Chyba nigdy odwrotnie.

  #29813

  Anonymous

  W moim odczuciu w dzisiejszych czasach pracodawcy bardziej patrzą na doświadczenie niż na dyplom szkoły wyższej. A łatwiej to doświadczenie zdobyć robiąć kurs i zaczynąjąc małymi krokami od razu poszukiwania pracy w zawodzie niż najpierw kończenie studiów.

  #29814

  Anonymous

  Trzeba pamietać, że studia czasami są jednak potrzebne. Nie na wszystkie stanowiska ale na niektóre owszem. Mimo wszystko doświadczenie stawiałabym nad studiami w danej dziedzinie.

  #29815

  Anonymous

  Kurs szybszy tylko inne kwalifikacje daje.

  #29819

  Anonymous

  zależy czy czujesz się na siłąch zeby po kursie to dźwignąć

  #29820

  Anonymous

  Na studiach uczy się mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, a na kursie masz wszystko w pigułce, więc polecam tą drugą opcje.

  ___________________________________________________

  wirtualna wycieczka google

  #29821

  Anonymous

  Najlepszym wyborem będą studia, a następnie kurs aby poszerzyć swoje PRAKTYCZNE umiejętności.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.