spadek stóp depozytowych

News Forums Produkty finansowe Konta bankowe spadek stóp depozytowych

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Author
  Posts
 • #28507

  remedia

  Europejski Bank Centralny do tej pory krytykował ujemne stopy depozytowe ustalone przez baki centralne w krajach skandynawskich. Teraz jednak poszedł tę samą droga i obniżył depozytową stopę procentową poniżej zera. Swoją decyzję tłumaczy polityką zapobieżenia deflacji. Ma to być sygnałem dla banków by zarabiały pieniądze na kredytach konsumpcyjnych. Skoro grozi nam deflacja, to dlaczego EBC uważa że ludzie będą tak głupi by się zapożyczać by kupować coś co niebawem stanieje?

  Co to może oznaczać dla Kowalskiego, który był przyzwyczajony bu ciułać grosze?

  Nie dość że lokaty to dziś max 4 % to jeszcze do tego podatek Belki.

  Wyjście jest dość proste. To zapomniany trzeci filar reformy emerytalnej. Tak zwane IKZE jest wolne od podatku Belki, do tego można go wrzucić w koszty i odliczyć od zeznania rocznego PIT http://www.planemerytalny.pl/#kalkulator” class=”bbcode_url”>http://www.planemerytalny.pl/#kalkulator . Wpłaty mogą być zdeklarowane regularne, ale i jednorazowe. Wszystko zależy od tego co ustalimy z konkretnym towarzystwem emerytalnym.

  #30006

  Anonymous

  Najlepsze lokaty może jeszcze mogą mieć góra po 5%, ale raczej prędko się nie odbije, teraz mają jeszcze obniżyć oprocentowanie.

  #30005

  Anonymous

  Myślę że lepiej nie będzie , czytałam że największy procent daje IdeaBank 4,75% w skali roku .Niema co się łudzić , ale z drugiej strony patrząc lepsze to niż nic nie zyskać , przecież trzymanie pieniędzy w domu nic nie da i jeszcze człowiek jest w strachu że ktoś ukradnie.

  #30010

  Anonymous

  Teraz podobno Nest Bank daje 4% na lokacie 3 miesięcznej.

  #30009

  Anonymous

  Już chyba nie, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

  #30007

  Anonymous

  Na więcej niż 5% nie ma co liczyć.

  #30008

  Anonymous

  Stopy procentowe NBP są najniższe w historii ale inflacja zaczęła już rosnąć. Teraz trudno już znaleźć lokatę bankową z oprocentowaniem wyższym niż 2 proc. rocznie, a przy takiej inflacji jak w styczniu 2017 (1,8 proc. w skali roku) może się okazać, że i tak odsetki od naszych oszczędności „pożre” wzrost cen …


  http://www.finansblog.pl/” class=”bbcode_url”>http://www.finansblog.pl/

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.