Program Mieszkanie dla Młodych

News Forums Produkty finansowe Kredyty, pożyczki, leasing Program Mieszkanie dla Młodych

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • Author
  Posts
 • #28548
  stewer
  Guest

  Witam .Czy ktoś brał z Was kredyt w programie mieszkanie dla młodych? Czy warto jest się o to starać? Na jakie mniej więcej dofinansowanie można liczyc? I czy jest możliwość kupienia w programie mieszkania z rynku wtórnego?

  #30361
  Anonymous
  Guest

  Tutaj masz opisane wszystkie zasady programu:

  http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/porady/mieszkanie-dla-mlodych-kredyt-mieszkaniowy-z-doplata/

  Nie ma sensu obecnie się tak rozpisywać.

  Sama jestem zdania,żę warto. Wprawdzie ja sama nie brałam kredytu w programie ale brała go moja siostra. Ma 2 dzieci i dostała kredyt w programie. Kupowała mieszkanie w Warszawie tak więc biorąc pod uwagę wysokie ceny mieszkań w tym mieście dofinansowanie było bardzo duże.

  Pozdrawiam.

  #30362
  Anonymous
  Guest

  Moim zdaniem, jeśli wprowadzone zostaną wszystkie zmiany jakie rząd planuje, to warto będzie skorzystać z tego programu, na http://oferty-kredytow.com/ widziałam artykuł opisujący warunki MdM

  #30363
  Anonymous
  Guest

  Może się przydać – artykuł z gazety mojego kolegi 🙂

  „Mieszkanie dla Młodych” wersja 2.0 – nowości, ograniczenia oraz udogodnienia dla Kredytobiorców.

  Z początkiem wakacji sejm przyjął nowelizację ustawy regulującej zasady działania programu „Mieszkanie dla młodych”. Zmiany mają na celu umożliwienie większej dostępności programu oraz zwiększenie puli mieszkań objętych dopłatą. Należy podkreślić, iż dużym beneficjentem tego programu będą osoby i rodziny wychowujące co najmniej troje dzieci.

  Nowości wprowadzone do programu MdM:

  1. NIERUCHOMOŚĆ – dotychczas można była nabywać lokale mieszkalne lub domy z rynku pierwotnego („deweloper”), nowelizacja poszerza zakres o:

  • umożliwienie zakupu mieszkania z rynku wtórnego;

  • możliwość uzyskania dofinasowania z przeznaczeniem na wkład własny do spółdzielni mieszkaniowej;

  • uzyskanie kredytu MdM w oparciu o umowę na budowę lokalu zawartą ze spółdzielnią mieszkaniową;

  • możliwość zakupu z pomocą kredytu MdM kolejnej nieruchomość, ta opcja dostępna będzie dla rodzin (małżeństwo lub osoba samotnie wychowująca) z trojgiem dzieci własnych lub przysposobionych.

  2. WIEK – limit wieku dla singla lub jednego z małżonków zostaje utrzymany w znowelizowanej ustawie, wynosi maksymalnie 35 lat. Nowa ustawa znosi jedynie limit wieku dla rodzin (małżeństwo lub osoba samotnie wychowująca) z trojgiem dzieci własnych lub przysposobionych.

  3. WYSKOŚĆ DOPŁATY – liczona do dziś w oparciu o powierzchnię bazową 50 m2. W przypadku singli i małżeństw bezdzietnych wysokość dofinansowania wkładu własnego wynosiła 10% (kwoty obliczonej jako iloczyn powierzchni użytkowej mieszkania lub domu objętej dopłatą oraz aktualnego wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m² powierzchni użytkowej dla danej lokalizacji tzw. wartości odtworzeniowej). W przypadku rodzin z 1 dzieckiem dofinasowanie wkładu wynosiło 15%, dodatkowe 5% przysługiwało rodzinom, w których do 5 lat od wzięcia kredytu urodziło się lub zostało przysposobione trzecie oraz kolejne dziecko. Nowelizacja wprowadza tu szereg pozytywnych zmian:

  • Zwiększenie do 65 m2 powierzchni bazowej do ustalania wkładu własnego dofinasowania rodzinom z trojgiem dzieci własnych lub przysposobionych.

  • 10 % tzw. wartości odtworzeniowej – dla osób i rodzin bezdzietnych

  15 % tzw. wartości odtworzeniowej – dla osób i rodzin z jednym dzieckiem

  20 % tzw. wartości odtworzeniowej – dla osób i rodzin z dwójką dzieci

  30 % tzw. wartości odtworzeniowej – dla wychowujących co najmniej troje dzieci

  4. OGRANICZENIA – dotyczą one kwestii wcześniejszej spłaty i nadpłaty kredytu MdM:

  • wprowadzenie obowiązku zwrotu części dofinasowania w przypadku dokonania przez Kredytobiorcę w okresie 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia lub przeniesienia własności mieszkania, wcześniejszej spłaty całości kredytu MdM lub jego części przekraczającej wysokość udzielonego dofinansowania;

  • wprowadzenie obowiązku zwrotu całości dofinasowania w przypadku dokonania przez Kredytobiorcę, przed dniem zawarcia umowy ustanowienia lub przeniesienia własności mieszkania, spłaty całości kredytu lub jego części, jeżeli w jej wyniku pozostała do spłaty część kredytu będzie mniejsza niż 50% ceny zakupu mieszkania lub wkładu budowlanego.

  5. UDOGODNIENIA – dotyczą kwestii nabycia gotowej oddanej do użytkowania nieruchomości bez obowiązku podpisywania umowy deweloperskiej. Dotychczas środki do dewelopera przelewane były dwiema transzami tzn. kwota z kredytu przed aktem notarialnym i dopłata MdM po akcie. W praktyce wydłużało to czas przekazania nieruchomości do klienta o kilka tygodni. Dziś procedura zostanie uproszczona do jednej transzy, co znacznie przyspieszy odbiory nieruchomości.

  Mimo, iż znowelizowana ustawa zawiera pewne ograniczenia związane między innymi z wcześniejszą spłatą kredytu, wprowadzone zmiany możemy jednak potraktować jako ukłon Państwa w stronę obywatela. Pozytywne zmiany obejmują singli, małżeństwa oraz rodzinny wychowujące dzieci, nowe reguły dają szerszy wybór nieruchomości oraz zwiększają wysokość dopłat do kredytu. Biorąc pod uwagę obecny poziom stóp procentowych można śmiało powiedzieć, że najbliższe dwa i pół roku to dobry czas na poszukiwanie i zakup nieruchomości oparty o kredyt hipoteczny z dopłatą MdM.

  Autor: MICHAŁ SABAL

  #30364
  Anonymous
  Guest

  Takie mieszkania w bloku są wygodniejsze dla osób młodych, które całymi dniami pracują. W późniejszych latrach, zawsze można je zamienić na przytulny domek 🙂

  Mnie bardzo podoba się realizacja tego dewelopera Centrum Zana- http://www.apartamentynaleczowska.pl

  #30365
  Anonymous
  Guest

  Dużo powstaje teraz takich nowych ładnych osiedli, zwłaszcza w dużych miastach

  #30366
  Anonymous
  Guest

  Podobno w 2016 już będzie dużo ciężej z takim kredytem

  #30367
  Anonymous
  Guest

  Prawdopodobnie w tym roku oferty w tym programie będą gorsze. http://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info/” class=”bbcode_url”>http://www.kredyty-gotowkowe.portalbankowy.info/ Tutaj znajdziecie kilka informacji na ten temat i sami możecie sprawdzić oferty w rankingu.

  #30374
  Anonymous
  Guest

  Tak czy owak pieniądze na Mieszkanie dla Młodych na 2016 rok się skończyły. Można jeszcze ewentualnie starać się o kredyt MDM jeżeli mieszkanie będzie oddane do użytku w przyszłym roku lub w 2018.

  #30375
  Anonymous
  Guest

  Nie wiedziałam, że jeszcze to działa

  #30373
  Anonymous
  Guest

  W tym roku jeszcze działa ale fundusze się powoli kończą

  #30372
  Anonymous
  Guest

  Wiesz akurat w tym programie to kilka miesięcy i się pieniądze kończą. Dobrze, że ktoś pomyślał i to jest rozłożone na 2 tury wnioskowanie. Ale tylko małe mieszkania podchodzą pod program. Ale i takie znajdziesz, bo deweloperzy często budują i takie do 50 metrów jak i takie w okolicach 80.

  #30371
  Anonymous
  Guest

  Niestety nie mam dobrego zdania na temat mieszkań dla młodych. Może i jest to dobry program dla osób z niską zdolnością kredytową i niedużymi oszczędnościami, bo musimy kupić mieszkanie, które ma ograniczenie jeśli chodzi o m2 mieszkania i dostaniemy dofinansowanie, które niestety nie pamiętam ile wynosi, ale z tego co się orientuje to chyba 10% wartości mieszkania. Jeśli jednak chcecie kupić mieszkanie na inwestycje, to dużo lepiej jest dołożyć trochę pieniędzy i kupić mieszkanie bliżej centrum, które nie wchodzi w grę w MDM, bo ceny mieszkań przewyższają maksymalną kwotę. Sam nie tak dawno szukałem mieszkania na wynajem i zdecydowałem się na usługi tego biura nieruchomości http://biuro-partner.com/ , bo sam nie byłem w stanie znalezc odpowiedniego dla siebie mieszkania w przystępnej cenie

  #30369
  Anonymous
  Guest

  Przed kupnem mieszkania warto dokładnie sprawdzić cały rynek nieruchomości. Znaleźć jak najlepszą ofertę w dogodnej lokalizacji. Można również skorzystać biura nieruchomości typu http://www.karpatia.net.pl/” class=”bbcode_url”>http://www.karpatia.net.pl/, gdzie będziemy mieć do wyboru gotowe oferty.

  #30368
  Anonymous
  Guest

  Wszystkie socjalne wygłupy, nie mają prawa dobrze się skończyć. Cena nieruchomości pójdzie w górę, bo deweloperzy widzą, że młodzi mają więcej kasy. Po prostu okradanie polskiego podatnika.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.