Niepłodność

News Forums Pozostałe tematy Dowolne tematy Niepłodność

 • This topic is empty.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #28783
  Bartoszek
  Guest

  Czy problem niepłodności dotyka coraz to większą liczbę kobiet? Wydaję mi się, że słabo to wygląda.

  #31840
  Anonymous
  Guest

  coraz więcej takich sytuacji oraz osoby , które maja problemy z zajsciem. az szkoda patrzec

  #31841
  Anonymous
  Guest

  Moim zdaniem to jest temat dla specjalistów. Inaczej można sobie z tym dużo problemów narobić…

  #31842
  Anonymous
  Guest

  Istnieje wiele powodów niepłodności, wśród których znajdziemy wady genetyczne, choroby czy niezgodność między materiałem żeńskim i męskim. Istnieją jednak i takie, które z powodzeniem możemy przypisać właśnie rozwojowi cywilizacyjnemu społeczeństwa. Co możemy do nich zaliczyć?

  Niestety, lista ta jest naprawdę długa i – jak w przypadku chorób cywilizacyjnych – nie można jej zapewne uznać za ostateczną i zamkniętą. To m.in.:

  nieodpowiednio zbilansowana, mało urozmaicona dieta – to problem często lekceważony, tymczasem wpływa niemalże bezpośrednio na naszą płodność; brak potrzebnych witamin i minerałów, stosowanie zbyt niskokalorycznej diety czy chociażby nieracjonalny wegetarianizm obniżają wydatnie zdolność rozrodczą organizmu – tak kobiecego, jak i męskiego;

  nadwaga i otyłość – jedna z możliwych konsekwencji powyższego; jest groźna zwłaszcza w przypadku kobiet, ponieważ zaburza proces owulacji – nadmiar tkanki tłuszczowej wytwarza dodatkowe estrogeny, co zakłóca równowagę hormonów płciowych, tak potrzebną do odpowiedniego dojrzewania i uwolnienia jajeczka; u mężczyzn nadmierne kilogramy także nie są bez znaczenia – powodują problemy z potencją oraz zaburzenia wytrysku, a dodatkowo – mogą skutkować takimi chorobami, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze. Wśród konsekwencji męskiej otyłości znajdziemy też znaczne pogorszenie jakości nasienia;

  #31843
  Anonymous
  Guest

  Hej,

  długo z żoną staraliśmy się o dziecko. Doskonałym rozwiązaniem okazała się witaminoterapia. Poczytajcie jeśli macie ochotę więcej o niej na https://imc.wroc.pl/witaminoterapia przeszliśmy zabiegi i po pół roku żona zaszła w ciążę. Rok temu urodziła nam się zdrowa i śliczna córka!

  Polecam dobre rozwiązanie!! przynosi także wiele innych korzyści 🙂

  Polecam

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.