Konto osobiste a firmowe

News Forums Produkty finansowe Konta bankowe Konto osobiste a firmowe

 • This topic is empty.
Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • #28581
  xedos
  Guest

  Co myślicie przynajmniej dla małych przedsiębiorstw żeby połączyć sobie na jednym rachunku, np. na koncie osobistym również konto firmowe. Po co płacić za utrzymywanie dwóch rachunków? Czytałem ostatnio artykuł, że sporo ludzi zaczyna tak robić, podrzucam ciekawym http://www.jobs.pl/poradniki/konto-osobiste-w-firmie

  #30670
  Anonymous
  Guest

  Dzięki, sprawdzę sobie te namiary!

  #30672
  Anonymous
  Guest

  Nie uważam tego za dobry pomysł, rozróżnienie to dobre w ramach kontroli skarbowej

  #30673
  Anonymous
  Guest

  Właśnie a przy takim koncie służbowym to możemy zlecić na przykład wykonywanie przelewów na wypłaty pracowników? Czy może to robić księgowa jak tutaj? spotkaliście się z taką usługą?

  #30671
  Anonymous
  Guest

  Jeżeli masz pracowników to konto firmowe jest konieczne. Tak, możesz zlecić takie rzeczy, natomiast w praktyce nie słyszałem, żeby było to ustalane na sztywno w żadnej firmie. Podliczenie, sprawdzenie pracowników co miesiąc to raczej standard. Natomiast jak masz firmę myślę, że warto się zainteresować Idea Bankiem, poniważ wprowadzają dużo opcji, których nie maa konkurencja. Mówię tutaj o samochodach wpłatomatach, backupie danych w chmurze (XXI wiek), salach, gdzie klienci mogą przeprowadzać swoje spotkania. Same warunki konta też w porządku, opłata bodajże tylko za kartę, pewnie też do jakiegoś limitu.

  #30674
  Anonymous
  Guest

  teraz za firmowe niemalże w każdym banku płaci się po prostu krocie… za dosłownie wszystko sobie naliczają niesamowite sumy więc to się po prostu nie opłaca. Jeśli się da to warto założyć łączone konto osobiste z firmą albo nie wiem sam jak kombinować.

  #30679
  Anonymous
  Guest

  Teraz to chyba nie ma banku w który nie płaci się prowizji za posiadanie kontA? zawsze trzeba wykonać operacje itp

  #30678
  Anonymous
  Guest

  Nawet dla małych firm lepiej mieć konto firmowe bo w razie kontroli skarbowej to ono jest analizowane – a prywatne nie. Można znaleźć darmowe konta (sprawdź na przykład http://kontadlafirm.com ) albo nawet i zainwestować te 5 zł miesięcznie i mieć święty spokój.

  #30676
  Anonymous
  Guest

  Dla osób zakładających dopiero działalność gospodarczą lub prowadzących ją krócej niż rok bardzo dobrą ofertę przygotował MBank – https://www.mbank.pl/firmy/segmenty/nowa-firma/

  0 złoty za prowadzenie rachunku

  0 złoty za przelewy do ZUS i US

  0 złotych za wpłaty we wpłatomatach

  0 zł za pakiet 5 przelewów internetowych miesięcznie

  0 zł za kartę płatniczą do konta

  0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet, BZW BK S.A.

  #30677
  Anonymous
  Guest

  najlepsze konto chyba ma alior sync i nic tego nie przebije

  #30675
  Anonymous
  Guest

  Nie ma to moim zdaniem sensu. Najlepiej kiedy konto bankowe prywatne jest w jednym banku a konto firmowe w drugim. Jest to zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Sam obecnie mam prywatne w mbanku z uwagi na łatwe dokonywanie transakcji.

  Natomiast konto bankowe w smart banku, który na chwilę obecną ma najlepsze konta bankowe wśród wszystkich innych banków. Przed wyborem najlepiej przejrzeć sobie konta w porównaniach. Ze swojej strony polecam zajrzeć sobie na ten ranking:

  http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konta-bankowe/ – możecie sobie tam poczytać o tym jakie jest najlepsze konto w bankach.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.