Jaką domenę wybrać?

 • This topic is empty.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #28770
  ulryk194
  Guest

  Jak wybrać domenę dla firmowej strony internetowej?

  #31796
  Anonymous
  Guest

  Najlepiej chyba będzie, jeśli w nazwie domeny znajdzie się nazwa firmy – nazwa domeny powinna być jednak w miarę krótka, także w razie dłuższej nazwy firmy może być ona w wersji skróconej. Oprócz nazwy domeny ważne jest też jej rozszerzenie, przekazuje ona bowiem innym informację o obszarze działania firmy, czy działa na rynku regionalnym (np. dla Warszawy będzie to .waw.pl), krajowym (.pl), czy zagranicznym (.com lub .eu). Rejestracji domeny możesz dokonać m.in. tu https://www.cal.pl/domeny – możesz tam też wykupić hosting, wtedy rejestracja domeny jest gratis.

  #31795
  Anonymous
  Guest

  Przedłużenie PL kosztuje tam 100 zł…

  Trochę przesada. Domena powinna mieć jakiś przekaz, ale ważna jest jej historia – szczególnie pod względem pozycjonowania w Google.

  Koniecznie należy to weryfikować.

  #31797
  Anonymous
  Guest

  ulryk194 wrote:


  Jak wybrać domenę dla firmowej strony internetowej?

  Nie ma sensu kombinować z nazwą domeny, najlepiej wybrać na nią nazwę firmy – jeśli jest już zajęta, to można pokombinować z przedrostkami, końcówkami, czy rozszerzeniami, choć .pl będzie najlepsze. Jakby co, to na cal.pl tanio wykupisz domenę – na 2 lata wychodzi jakieś 60 zł, taniej nie łatwo coś znaleźć.

  #31798
  Anonymous
  Guest

  Domena jest ważna, ale są też inne ważne kwestie, o które należy zadbać. Strona przede wszystkim powinna być profesjonalnie wykonana i profesjonalnie zabezpieczona, żeby pierwszy lepszy haker nie mógł się na nią włamać i uzyskać dostępu do danych znajdujących się na stronie. Ja kiedyś popełniłem błąd i nie przywiązywałem wagi do zabezpieczeń i niestety odbiło mi się to czkawką. Teraz korzystam z usług firmy Grey Wizard i mam u nich wykupioną ochronę DDoS.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.