Jak znaleźć odpowiedni produkt oszczędnościowy?

News Forums Produkty finansowe Konta bankowe Jak znaleźć odpowiedni produkt oszczędnościowy?

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
 • Author
  Posts
 • #28479
  aneczka69
  Guest

  Wiele razy dzieje się tak, że ciężko jest ogarnąć wszystkie oferty banków, dlatego dobrze jest wybrać porównywarkę finansową albo jakiś ranking. Ostatnio napotkaną stronką o tej tematyce okazała się witryna – http://e-lokatybankowe.pl/. Całkiem spoko rankingi lokat, jakieś porady i aktualne informacje, także polecam!

  #29673
  Anonymous
  Guest

  A czy można znaleźć na stronie konta oszczędnościowe czy tylko lokaty? Bo czytałam gdzieś ostatnio, że niektóre konta oszczędnościowe mają podobny procent co lokaty.

  #29675
  Anonymous
  Guest

  To zależy jaka kwota i na jaki czas. Jeśli nieduża kwota to lokata 3-miesięczna na 4% w Idea Bank do 10000 zł – główny warunek, to trzeba być nowym klientem banku. Nawet jeżeli masz zamiar założyć inną lokatę w tym banku, to warto najpierw zacząć właśnie od Lokaty Happy.

  #29676
  Anonymous
  Guest

  Jeżeli wyższa kwota (nawet do miliona zł) to 2,75% lokata Grudniowa w Idea Bank – niestety, w tym przypadku oprocentowanie jest już niższe. Jak łatwo się domyślić, lokata Happy 4%, to taki wabik na klientów, ale nie tylko ten bank to stosuje.

  #29677
  Anonymous
  Guest

  Ciekawą ofertą jest też 3-miesięczna Lokata Mobilna 3,5% w Banku Millennium dla Konta 360°. Oferta dostępna jest w ramach technologii rozszerzonej rzeczywistości, by w efektowny sposób zachęcić Cię do założenia najwyżej oprocentowanej lokaty w Banku Millennium. Oczywiście lokata mobilna dostępna jest tylko wersji mobilnej z Twojego smartfona lub tableta.

  Zajrzyj na bankomaniacy.pl/category/lokaty/ – tam znajdziesz też inne ciekawe oferty.

  #29678
  Anonymous
  Guest

  Szukanie lokaty to tak naprawdę temat z datą ważności. Co chwilę są różne promocje. W Idea Banku ostatnio czytałem o ciekawych lokatach do roku czasu. Wiem, że jest teraz Lokata Mikołajkowa na 5 msc za 2,8% w skali roku. Warto ich sprawdzić, ze względu na to, że w ostatnim czasie są dość innowacyjnym bankiem na tle konkurencji.

  #29674
  Anonymous
  Guest

  playhere wrote:

  Szukanie lokaty to tak naprawdę temat z datą ważności. Co chwilę są różne promocje.


  Dokładnie tak, tutaj ranking lokat i w zależności od tego, co potrzeba, wystarczy wybrać odpowiedni okres (krótkoterminowe, średnio lub długoterminowe) albo odnośnik, pod którym prezentowane są te najwyżej oprocentowane. Niestety, zależność jest taka, że im wyżej oprocentowana lokata, tym (z reguły) kwota a czasem też kwota i okres lokowania są niższe/krótsze. Ale zawsze udaje się coś znaleźć.

  #29679
  Anonymous
  Guest

  najlepiej po różych opcjach takich jak rankingi lokat. Warto sobie przejzec zwykle są aktualne informacje o ofertach.

  #29680
  Anonymous
  Guest

  Tak samo jak większość testów i rankingi często będą promowane przez niektóre firmy. W moim odczuciu lepiej pójść do kilku banków, które są w czołówce i tam pytać.

  #29681
  Anonymous
  Guest

  Proste! Przejrzeć aktualny ranking w internecie, sprawdzić realne warunki zawarcie umowy i zdecydować. Ja zawsze korzystam ze stronki http://oszczednoscionline.pl/ranking-lokat-styczen-2016/.

  #29685
  Anonymous
  Guest

  Dzięki, przydatna wiedza.

  #29684
  Anonymous
  Guest

  Proponuję użyć internetu i swoje oszczędności lokować z głową. W internecie jest strona analizy pl i tam można porównać różne produkty między sobą.

  #29682
  Anonymous
  Guest

  Zamiast brać dożywotni kredyt hipoteczny, lepiej tę forsę inwestować w akcje. A produkty oszczędnościowe trzeba oceniać po stabilności osiąganych wyników.

  #29683
  Anonymous
  Guest

  Przekonanie Polaków do aktywnego oszczędzania nie jest proste, albowiem wielu osobom całkowicie wystarczy przysłowiowe odkładanie do skarpety, a więc chowanie swoich oszczędności w formie gotówkowej na niskooprocentowanych lokatach bankowych lub w ogóle nieoprocentowanych kontach rozliczeniowych. Ciężko jest znaleźć odpowiedni produkt oszczędnościowy.

  #29686
  Anonymous
  Guest

  Po pierwsze dobry blog finansowy i czytanie artykułów o oszczędzaniu. Po drugie ja bym proponowała na początek lokatę bo to bezpieczny sposób na oszczędzanie a oferty są coraz lepsze. Apropo blogów finansowych to najlepiej wejść na https://moneye.pl/ bo tam oprócz ciekawych artykułów jest coś w stylu rankingu lokat. Jest tam dobrze pokazane jak mają się konkretne bankowe propozycje do siebie- jaki procent jakie warunki itp 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.