Jak założyć bloga?

 • This topic is empty.
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • Author
  Posts
 • #28766
  yoshii4
  Guest

  Jak założyć bloga? Gdzie waszym zdaniem najlepiej go założyć? Ile to kosztuje?

  #31758
  Anonymous
  Guest

  Chodzi o prywatnego bloga, czy firmowego? Prywatnego można założyć na którejś z darmowych platform blogowych, jak blogger, czy blogspot, natomiast firmowego warto postawić na własnej domenie i hostingu (wykupisz je m.in. tu cal.pl) w oparciu o wordpressa (niezbędne oprogramowanie masz tu pl.wordpress.org) – wszystkim można zająć się samemu, nie trzeba do tego nikogo szukać.

  #31759
  Anonymous
  Guest

  dla początkujących blogerów, proponuje przeczytanie artykułu o darmowych i płatnych platformach http://www.stylerbb.net/platforma-bedzie-lepsza-dla-twojego-bloga-darmowa-platna/” class=”bbcode_url”>http://www.stylerbb.net/platforma-bedzie-lepsza-dla-twojego-bloga-darmowa-platna/ , jest to pewne porównanie które pomoże dokonać decyzji.

  #31760
  Anonymous
  Guest

  Zawsze można zatrudnić do tego profesjonalistę,jest ich sporo wokół nas, zajmują się takimi zleceniami i robią to bardzo sprawnie i nowocześnie.

  #31761
  Anonymous
  Guest

  Chodzi o firmowego bloga? Jeśli tak, to najlepiej założyć go na jakimś systemie CMS, najpopularniejszy i moim zdaniem najlepszy jest WordPress – tu pl.wordpress.org znajdziesz odpowiednie oprogramowanie. Oczywiście takiego bloga powinno się założyć na własnej domenie i hostingu, tu cal.pl mają dość dobrą ofertę – na darmowych usługach nie można polegać.

  #31763
  Anonymous
  Guest

  Zacznij od darmowego na blogspot, blox albo bloog. Jak Ci się nie znudzi to przejdziesz na płatną platformę.

  #31762
  Anonymous
  Guest

  yoshii4 wrote:


  Jak założyć bloga? Gdzie waszym zdaniem najlepiej go założyć?

  Najprościej będzie wykorzystać do tego jakąś platformę blogową, ale to rozwiązanie raczej pod amatorskiego bloga. Bloga firmowego lepiej postawić przy pomocy jakiegoś CMSa, jak np. wordpress.org – trzeba jednak wtedy we własnym zakresie zadbać o domenę i hosting, można je wykupić choćby na cal.pl (to koszt rzędu kilkudziesięciu zł).

  #31764
  Anonymous
  Guest

  Cześć,

  Do założenia bloga stanowczo polecam WordPressa. Jest intuicyjny, a mnogość wtyczek pozwala na dodanie różnych funkcjonalności do strony.

  Od jakiegoś czasu pomagam swoim klientom w zakładaniu ich pierwszych blogów na WordPress. Przedtem były to kursy stacjonarne (1 to 1), ale postanowiłem zrobić kurs online.

  Jeśli jesteś zainteresowany zapraszam Cię na tą stronę

  Pozdrawiam i życzę udanego weekendu

  Dawid

  #31766
  Anonymous
  Guest

  Jest to bardzo proste, wystarczy chęci, zaangażowania i pasji. Spróbuj zacząć od wordpressa, program jest bardzo intuicyjny. Później zastanów się jak zachęcić użytkowników i działaj. Jak strona już będzie wystarczająco rozkręcona można zacząć zarabiać.

  #31767
  Anonymous
  Guest

  naprościej wordpress, poszukaj sobie w Internecie poradnikow jak się do tego zabrac, chyba ze masz pieniadze to mozesz to zlecic

  #31769
  Anonymous
  Guest

  Zdecydowanie warto postawić na WordPressa. Szczególnie, że w dostępnych szablonach można dokonać wielu zmian.

  #31768
  Anonymous
  Guest

  Najlepiej wybrać wordpressa, nie tylko darmowy, ale nie jest bardzo skomplikowany w obsłudze 🙂 Ja zaczęłam od kursu https://damianslimak.pl/kurs-wordpress/ 🙂

  #31765
  Anonymous
  Guest

  przede wszystkim warto się zastanowić, co jest nam potrzebne:

  blog czy strona

  blog jest mniej profesjonalny

  strona jest droższa, ale wygląda bardziej profesjonalnie. Blog może udawać stronę, ale jeśli ktoś się zna to i tak od razu będzie wiedział, że to “podróbka” – nawet jeśli będziesz mieć “normalną” nazwę strony wykupioną bez żadnych bloggerow i blogspotów w adresie.

  Niektórzy tak próbują zaoszczędzić, ale nie polecam

  chyba że blog jest na własne potrzeby, a nie do profesjonalnego biznesu

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.