Jak założyć aptekę?

News Forums Pozostałe tematy Dowolne tematy Jak założyć aptekę?

 • This topic is empty.
Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • Author
  Posts
 • #28817
  tomasz30
  Guest

  Witam. Otwieraliście może kiedyś aptekę? Co trzeba zrobić, aby ją otworzyć? Jakie formalności trzeba spełnić?

  #32010
  Anonymous
  Guest

  Prowadzenie apteki to nie łatwy biznes, ale jest wart zachodu. Co do formalności, to jest dużo rygorów i obostrzeń, a przynajmniej więcej, niż przy innych firmach, jednak z wszystkim można sobie poradzić – całkiem fajny artykuł na ten temat znalazłem na http://www.szumski.pl/zakladanie-apteki-w-8-krokach-co-musisz-zrobic/

  #32011
  Anonymous
  Guest

  Na pewno musi ona też wizualnie przyciągać klientów. Dlatego mimo wszystko bardzo ważny jest wystrój. Ostatnio modne są fototapety – może warto pomyśleć o takim rozwiązaniu? Rzuć okiem na fototapety dostępne na stronie https://wowstore.pl/ . Myślę, że przypadną Ci one do gustu.

  #32012
  Anonymous
  Guest

  Przy zakładaniu apteki pomoże Ci na pewno http://taxsafe.pl/. TAX SAFE posiada siedziby w wielu miastach w Polsce i prowadzi działalność online, o której słyszałem wiele pozytywnych opinii. A co dla Ciebie teraz najważniejsze, pomaga założyć swoją działalność od podstaw.

  #32014
  Anonymous
  Guest

  Prowadzenie apteki jest działalnością regulowaną i wiążę się z koniecznością uzyskania odpowiedniego zezwolenia wydawanego przez wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego.

  Prawo do uzyskania zezwolenia na prowadzenie apteki posiada podmiot, który:

  nie prowadzi obrotu hurtowego produktami leczniczymi

  nie złożył wniosku o udzielenie zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego produktami leczniczymi

  nie prowadzi na terenie województwa więcej niż 1 % aptek ogólnodostępnych;

  nie jest członkiem grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, której członkowie prowadzą na terenie województwa więcej niż 1 % aptek ogólnodostępnych

  W przypadku, gdy występującym o zezwolenie na prowadzenie apteki jest lekarz lub lekarz stomatolog, zezwolenie wydaje się, jeżeli występujący przedstawi oświadczenie o niewykonywaniu zawodu lekarza.

  Za udzielenie zezwolenia na prowadzenie apteki, pobierana jest opłata w wysokości pięciokrotnego minimalnego wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. W roku 2017 opłata ta wynosi 10 000 zł.

  rehabilitacja naderwanego mięśnia

  #32013
  Anonymous
  Guest

  A może warto w tym temacie popytać znajomych? Moim zdaniem to jest naprawdę bardzo dobre źródło wiedzy i informacji 🙂

  #32015
  Anonymous
  Guest

  Odważnie 😀 Ja jakbym miala zakladać apteke to na pewno bylaby to apteka internetowa. Za niedlugo mysel ze wgl nie bedziemy korzytac ze sklepow stacjonarnych. W sieci macie duzo korzystniejsze ceny, mniej pracownikow i nie musicie placic czynszu… Przy takiej aptece polecam wam kuriera https://www.ebox24.pl/tani-kurier-krajowy ktory ma bardzo fajne oferty dla aptek, oraz sklepow internetowych. Polecam do dluzszej wspolpracy

  #32016
  Anonymous
  Guest

  Myślę, że to wcale nie jest takie łatwe jak się niektórym może wydawać 😉

  #32017
  Anonymous
  Guest

  Ja bym na twoim miejscu skorzystała z kancelarii prawnej np http://www.glc.pl/obsluga-prawna-firm Przed tobą masa dokumentów do podpisywania. A kancelaria prawna zapewni ci fachową obsługę prawną firmy. Myślę że warto chociaż skorzystać z porady prawnej. Potem sam zdecydujesz z jakich usług warto skorzystać.

  #32018
  Anonymous
  Guest

  a nie jest tak ze musisz miec wyksztalcenie famaceytyczne?

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.