Inwestowanie na emeryturę

News Forums Produkty finansowe Giełda, forex, inwestowanie Inwestowanie na emeryturę

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • Author
  Posts
 • #28496
  BartoszW
  Guest

  Czy Waszym zdaniem inwestowanie swoich pieniędzy w ramach IKE jest opłacalne?

  #29860
  Anonymous
  Guest

  Według mnie najbardziej. Pieniądze, które dostaniemy za kilkadziesiąt lat z ZUSu i OFE raczej nie wystarczą nam na nasze wszystkie potrzeby, dlatego odkładanie na emeryturę to dobry pomysł na podwyższenie swojego świadczenia emerytalnego w przyszłości. Indywidualne fundusze emerytalne to dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają zbyt małe składki w ZUSie – sam jestem w takiej sytuacji, ponieważ przez wiele lat pracowałem na umowę zlecenie. Obecnie istnieją nawet specjalne kalkulatory IKE, które mają za zadanie obliczyć nasz dodatek do emerytury (na podstawie wysokości składek, częstotliwości wpłat oraz wieku osoby, która chce skorzystać z IKE) np. http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/ile-mozesz-zyskac-z-ike” class=”bbcode_url”>http://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/ile-mozesz-zyskac-z-ike.

  #29859
  Anonymous
  Guest

  Znalazłam ciekawą infografikę dotyczącą przyszłości systemu emerytalnego: inwestuje.info.blog/przyslosc-systemu-emerytalnego-infografika . Mam wrażenie, że tylko samemu oszczędzając i inwestując mam szanse na spokój na emeryturze

  #29858
  Anonymous
  Guest

  Najlepsze lokaty są chyba najkorzystniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o oszczędzanie na emeryturę.

  #29857
  Anonymous
  Guest

  A nie lepiej zainwestować bardziej aktywnie? np. poprzez program partnerski, który gwarantuje nawet 30% zysku w skali roku.

  #29856
  Anonymous
  Guest

  Z naszą władzą inwestowanie na emeryturę działa przede wszystkim metodą „do skarpety” 🙂 oczywiście dla przeciętnego człowieka…można przecież działać na rynkach walutowych.

  #29855
  Anonymous
  Guest

  Być może. Ale z tego co wiem to teraz cena złota jest dość atrakcyjna także może chociaż trochę można zainwestować? Najlepiej to by się przydało mieć kilka takich sztabek złota 🙂

  #29853
  Anonymous
  Guest

  Ja jestem zdania, że lepiej samemu wybrać sobie jakąś długoterminową inwestycję z oferty któregoś z banku i zadbać o przyszłość we własnym zakresie. Jeśli mamy już jakieś oszczędności warto je zainwestować.

  #29854
  Anonymous
  Guest

  Są też inwestycję działające na zasadzie wpłacania rat. Najpierw wrzucamy jakąś większą sumę, potem co miesiąc dopłacamy niewielkie raty. Po pełnym okresie odbieramy zyski nieporównywalne z tym co możemy uzyskać z lokat. Najlepsza inwestycja na emeryturę jak dla mnie.

  #29861
  Anonymous
  Guest

  Ja też jestem zdania, ze pieniądze wypłacane z ZUS i OFE nie wystarczą nam na zaspokojenie nawet potrzeb pierwszego rzędu nie mówiąc już o potrzebach wyższych rzędów. Moi rodzice mają bardzo niskie emerytury, a obydwoje pracowali 40 lat i przez te 40lat opłacali składki emerytalne. Niedawno wiek emerytalny został zmniejszony i my wszyscy będziemy mieli jeszcze mniejsze emerytury niz myśleliśmy. Z tego powodu moim zdaniem jedynym sensownym wyjsciem jest zalożenie IKE, bo dzięki niemu będziemy mieli zabezpieczoną przyszłość. Podsyłam link do kalkulatora, w którym obliczycie wysokośc wypłacanych pieniędzy z IKE https://www.leggmason.pl/pl/kalkulatory/kalkulatory-emerytalne/kalkulator-ike

  #29862
  Anonymous
  Guest

  Najlepiej mieć dobrze zarabiające dzieci. Na pewno akcje spółek giełdowych to lepsza inwestycja niż ZUS.

  #29863
  Anonymous
  Guest

  Samo przekonywanie społeczeństwa polskiego do tego, że oszczędzanie jest bardzo ważnym elementem odpowiedzialnego gospodarowania własnymi środkami finansowymi, nie jest już dzisiaj tak trudne. Ludzie doskonale wiedzą, że przyszłość jest niepewna i muszą zacząć sami odkładać pieniądze. Aby mądrze zagospodarować swoje pieniądze polecam przeczytać tekst ze strony http://funduszemerytalne.blogi.com.pl/przekonanie-do-madrego-oszczedzania/

  #29864
  Anonymous
  Guest

  Ja odkładam na emeryturę po swojemu, czyli w złocie i srebrze. Kupuję monety i sztabki. Mam taki cykl, że przez rok oszczędzam, a na koniec roku robię zakupy (no chyba, że kurs jest akurat niekorzystny).

  #29865
  Anonymous
  Guest

  Ja zawsze chciałam zacząć inwestować na giełdzie . Obecnie dzięki https://www.tms.pl/ jest to możliwe. Właśnie dzięki TMS zdobyłam podstawową wiedzę o funkcjonowaniu giełdy i o tym jak się inwestuje.

  #29866
  Anonymous
  Guest

  Cóż, na szczęście świadomość finansowa jeszcze w naszym narodzie nie zginęła. Według ostatnich badań ponad połowa naszego społeczeństwa ma zgromadzone jakieś oszczędności. Moim zdaniem to bardzo dobry rezultat. Niestety, jak premier Pawlak mówił, że bardziej liczy na oszczędności niż na emeryturę zusowską, to wszyscy go wyśmiewali, a teraz się okazuje, że mógł mieć rację. Ja w każdym razie inwestuję w tenże fundusz – https://www.esaliens.pl/pl/kalkulatory/kalkulatory-emerytalne/kalkulator-ike i nie mam zamiaru czekać na świadczenie z zus-u, jak na mannę z nieba.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.