import towaru/Chiny

 • This topic is empty.
Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #28708
  kazia48
  Guest

  Import towaru z Chin, kiedy jest zwolniony z podatku vat? i w jaki sposób mogę zaksięgować poprawnie dokumenty otrzymane podczas zakupu danego towaru? co prawda znalazłam jedną ciekawą stronę http://pomoc.wfirma.pl/-jak-zaksiegowac-import-towarow-z-chin na której zamieszczony jest artykuł jak krok po kroku mogę to zrobić? a czy wy moglibyście napisać, kiedy towar importowany zwolniony jest z podatku vat? czekam na info;)

  #31483
  Anonymous
  Guest

  A jeżeli wybierze się import przez pośrednika, czy on załatwia wszystkie potrzebne formalności? Jak to właśnie wygląda ze wszystkimi opatami itd.? Zastanawiam się nad tematem importowania z Chin, ale tyle się naczytałam, że sama boje się tego podjąć, czegoś takiego. Liczę, że mi pomożecie 🙂

  #31481
  Anonymous
  Guest

  Jako, że na polskim rynku nadal niewiele firm importuje towary z krajów azjatyckich, a popyt na takie towary jest spory i rośnie, to na imporcie można zarobić, ale dla kogoś, kto nie zajmował się wcześniej importem, może to być skomplikowane – warto skorzystać wtedy z jakiegoś pośredniczka w imporcie z Chin http://e-logistics.pl/import który pomoże m.in. w znalezieniu wiarygodnego dostawcy i transporcie towarów.

  #31482
  Anonymous
  Guest

  Robić biznes z Chinami to jest coś. To wielki, chłonny rynek.

  #31484
  Anonymous
  Guest

  A czemu uparliście się na te Chiny? Dużo łatwiej importować towary z Unii Europejskiej. Wtedy tak naprawdę wystarczy jeden papierek – deklaracja intrastat: http://intra-stat.pl/ . Polecam poczytać trochę na ten temat.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.