Adwokat, prawnik, czy radca prawny?

News Forums Pozostałe tematy Dowolne tematy Adwokat, prawnik, czy radca prawny?

 • This topic is empty.
Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • #28769
  ulryk194
  Guest

  Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? – do adwokata, prawnika, czy radcy prawnego? Jakie są między nimi różnice?

  #31785
  Anonymous
  Guest

  Wszystko zależy od rodzaju sprawy – największe uprawnienia ma adwokat, dzięki czemu może uczestniczyć w rozprawach, prawnik jedynie pomaga w bardziej skomplikowanych sprawach, natomiast doradca prawny służy jedynie poradą. Różnią się też oczywiście wynagrodzeniem – najniższe stawki ma rzecz jasna doradca prawny, a najwyższe adwokat. Kancelarii obecnie nie brakuje, więc ze znalezieniem jakiegoś adwokata, czy prawnika nie ma większych problemów – gdybyście szukali dobrego adwokata w woj. śląskim, z rozsądnymi stawkami, to zajrzyjcie do kancelarii Patryka Riedela, ma doświadczenie w prawie rodzinnym.

  #31786
  Anonymous
  Guest

  Największe uprawnienia mają adwokaci, wiec może to do nich powinniście się zgłaszać. Najlepiej już wybrać kancelarie adwokacka. Wtedy możecie być pewni kompleksowej, profesjonalnej obsługi prawnej.

  #31788
  Anonymous
  Guest

  Według mnie bardzo wiele zależy od tego, jakiej konkretnie pomocy ktoś potrzebuje. Istnieją oczywiście adwokaci, którzy zajmą się każdą sprawą, ale ja osobiście wolę korzystać z pomocy tych, którzy specjalizują się w czymś konkretnym. Dla przykładu w przypadku sprawy związanej z podziałem majątku korzystałem z pomocy pani adwokat Marty Olejnik-Hejne z wrocławskiej kancelarii Umocowana i dzięki niej udało się (jak się okazało skomplikowaną) sprawę zakończyć całkiem sprawnie. Zainteresowanym zostawiam link do strony – http://umocowana.pl/

  Jeśli już się decydujecie na czyjąś pomoc, to postawcie na fachowców 🙂

  #31789
  Anonymous
  Guest

  Mi się też wydaje, że adwokat to najlepsza opcja. Zdarzyło mi się już zresztą korzystać z pomocy kancelarii adwokackiej we Wrocławiu. Jakby ktoś szukał adwokata z tego miasta to mogę polecić http://adwokat-wroclaw.eu

  #31790
  Anonymous
  Guest

  Moim zdaniem ZAWSZE idź do adwokata, prawnik nie robił jakiejkolwiek aplikacji, adwokat ma doświadczenie procesowe a radca… a radca radzi.

  #31791
  Anonymous
  Guest

  Nie wiem jakie są różnice. Niemniej, postawiłbym chyba na adwokata. Trudno mi powiedzieć, dlaczego. Zastanawiam się czy nie chodzi o popularność. W końcu adwokaci są najbardziej popularni.

  #31792
  Anonymous
  Guest

  W Internecie można znaleźć naprawdę całe mnóstwo różnego rodzaju kancelarii prawnych. Wystarczy naprawdę trochę poszperać i poszukać, bo znalezienie czegokolwiek naprawdę nie należy do specjalnie trudnych. A już w ogóle polecam popytać znajomych w tym zakresie tematycznym. Wówczas naprawdę można wyszukać całe mnóstwo niezwykle ciekawych informacji i porad.

  Przykładowo, ja popytałem znajomych o polecenie jakiejś kancelarii prawnej od windykacji należności w Katowicach i polecili mi http://kancelariafortis.pl/ Firma z naprawdę długim doświadczeniem (założenie w 1994 roku), mnóstwo wygranych spraw i tak dalej. Zresztą oferują też pomoc w innych sprawach niż tylko windykacja należności. Jest tam też upadłość konsumencka, wywiad gospodarczy, odszkodowania górnicze i wiele, wiele innych.

  #31794
  Anonymous
  Guest

  To zależy od przypadku. W bardziej błahych sprawach, powinien wystarczyć radca prawny.

  #31787
  Anonymous
  Guest

  Zdecyduj się na kancelarię prawną http://adwokaci-dabrowscy.pl/darmowa-pomoc-prawna.html obecnie posiadają bezpłatną poradę prawną. Bezpłatne porady prawne to profesjonalne, pełnowartościowe usługi z szerokiego zakresu specjalizacji. warto na takie spotkanie wziąć wszelkie niezbędne dokumenty. W ten sposób rada prawna będzie jeszcze dokładniejsza.

  #31793
  Anonymous
  Guest

  Jeśli potrzebujesz tylko porady prawnej to udaj się do radcy, jeśli potrzebujesz być reprezentowanym w sądzie potrzebujesz adwokata

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.