Reply To: Doradca Kredytowy Online porówna – policzy – odpowie na pyta

News Forums Produkty finansowe Doradcy finansowi prawni Doradca Kredytowy Online porówna – policzy – odpowie na pyta Reply To: Doradca Kredytowy Online porówna – policzy – odpowie na pyta

#29608
Anonymous
Guest

W branży finansowej pracuję od 10 lat i nigdy nie spotkałem się z doradcą online. Kwestię prostszych produktów: Rachunek bankowy, kredyt gotówkowy, lokata bankowa – można uzyskać przez internet. Bardziej złożone rozwiązania finansowe: kredyt inwestycyjny, kredyt hipoteczny, wymagają osobistej wizyty i bezpośredniego kontaktu.

Jeżeli już to tylko na etapie wstępnej (przygotowania do kredytu), zorientowania się odnośnie możliwości finansowych. Swego czasu nawet część Polskich banków plus doradcy finansowi oferowali podobną usługę dla osób zatrudnionych w Wielkich Brytanii. Niestety wszystkie podpisy musiały być złożone w obecności doradcy/ pracownika banku.

Pracownik firmy kurierskiej nie jest pracownikiem banku, plus do zastanowienia pozostaje kwestia co wpisać we wniosku kredytowym (kwota, cele, zgody handlowe).

No i ostatnia kwestia: co z potwierdzeniem dokumentów za zgodność z oryginałem 😉 przecież kurier nie będzie prosić o okazanie dokumentów oryginałów plus ksera, które otrzyma. Jeżeli bank udzielający kredytów zorientowałby się, że tak są przetwarzane wnioski kredytowe to w optymistycznym scenariuszu mógł wypowiedzieć umowę danemu operatorowi (przedsiębiorcy).

Pozdrawiam

Adam Paczos