Reply To: Jak dostać Kredyt Hipoteczny

News Forums Produkty finansowe Kredyty, pożyczki, leasing Jak dostać Kredyt Hipoteczny Reply To: Jak dostać Kredyt Hipoteczny

#29590
Anonymous
Guest

Kwestią najważniejszą nie jest jak dostać kredyt hipoteczny, tylko aby był jak najtańszy i dopasowany do możliwości danej osoby.

Warto mieć na uwadze, że różnice na racie pomiędzy bankiem najtańszym a bankiem ze średniej póki cenowej są symbolicznej.

Przy najczęściej wybieranym kredycie (okres 30 lat) i dla kwoty kwoty ok. 100.000 PLN co miesiąc może to być 10-20 PLN.

Celem nadrzędnym każdego Klienta jest zrealizować potrzebę mieszkaniową (mieszkanie dla siebie, mieszkanie kupione pod wynajem).

Kredyt hipoteczny jest jedynie narzędziem lub bardziej opisowo: środkiem do realizacji konkretnego celu.

Bank zawsze możemy zmienić, dzisiaj jest Bank A, jutro Bank B, za 2 lata możemy sprzedać mieszkanie i spłacić kredyt.

Potwierdzam wcześniejszego forumowicza…

Kredyt jest coraz trudniej dostępny dla Klientów, dodatkowo z roku na rok zwiększa się liczba oświadczeń i dostępnych dokumentów. Statystyki KNF, Związku Banków Polskich potwierdzają, że

Taka ciekawostka:

mój Klient ostatnio kupował dom na kredyt we Wrocławiu, jego umowa kredytowa liczyła 30 stron (plus oświadczenia, plus regulaminy, OWU, e.t.c.) w tym samym czasie siostra mojego Klienta podpisywała umowę kredytową zakupu domu w Niemczech (co ciekawe w tym samym banku o niemieckojęzycznej nazwie). Umowa niemiecka liczyła 4 strony 🙂))

Pozdrawiam

Adam Paczos