Profesjonalne usługi prawnicze – gdzie je znaleźć?

0
1275
uslugi prawnicze

Jesteś w trudnej sytuacji? Potrzebujesz porady prawnej? Zastanawiasz się nad zatrudnieniem adwokata lub prawnika, jednakże nie wiesz gdzie szukać odpowiedniego?
Niestety zdarzają się w życiu człowieka sytuacje, w których nie jesteśmy w stanie sami znaleźć rozwiązania. Do takich spraw należy rozwód, sprawy opieki nad dzieckiem, czy też formalności spadkowe.

Adwokat z urzędu

W sytuacjach gdy potrzebujemy pomocy adwokata, lecz nie posiadamy odpowiednich środków, możemy ubiegać się o przyznanie adwokata z urzędu.

Można tego dokonać poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w sądzie, do którego składamy pozew. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o zarobkach, które zostało wystawione przez zakład pracy. Zazwyczaj adwokata z urzędu otrzymują osoby, które mają niskie dochody. Jak mają sobie radzić osoby, które przekraczają ustalony próg?

Gdzie szukać?

Warto sprawdzić, czy w miejscu zamieszkania znajdują się placówki, które nieodpłatnie świadczą porady oraz usługi prawne. Na pewno jedną z nich jest Biuro Porad Obywatelskich, w którym można otrzymać poradę oraz pomoc w przygotowaniu pisma procesowego oraz całego toku rozprawy. Właściwym wyjściem jest również skorzystanie z porad studentów ostatnich lat studiów prawniczych.

Natomiast jeżeli zależy nam na znalezieniu sprawdzonego oraz wypróbowanego adwokata, warto zwrócić się z tym zapytaniem do rodziny i znajomych.  Być może ktoś już wcześniej korzystał z usług rzetelnej kancelarii. Dzięki korzystaniu z usług adwokata z polecenia, masz gwarancję, że trafisz na profesjonalistę, który ma akceptowalne stawki za godzinę.

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do Internetu, dlatego też znalezienie informacji na temat kancelarii adwokackich jest naprawdę proste. Dodatkowo na różnego rodzaju forach tworzą się rankingi rzetelnych firm, dzięki którym wyszukanie jest łatwiejsze.

Wiele kancelarii posiada własne strony internetowe, na których widnieje dużo informacji na temat ich działalności oraz dane do kontaktu.

Leave a Reply