Jak prawidłowo porównywać kredyty?

1
5931
Najlepszy kredyt
Podstawowe cechy dobrego kredytu

Wybór najlepszego kredytu jest bardzo poważną decyzją.

Jaki kredyt wybrać?

Nosząc się z zamiarem pobrania kredytu mamy do wykonania kilka kroków. Złożenie wniosku jest oczywiste, ale przed tym należy wykonać inny bardzo​ ważny krok. Trzeba zadbać o stan swoich finansów w przyszłości, czyli, innymi słowy, wybrać najtańszy kredyt, gwarantujący jak najniższą ratę. Żeby osiągnąć ten cel, należy porównać parametry wielu ofert. Jednakże tutaj pojawia się problem, gdyż wiele osób nie wie jak porównywać kredyty, aby uzyskać miarodajną odpowiedz pozwalającą dokonać właściwego wyboru.

Porównanie ofert

Sam proces porównania można przyspieszyć, wykorzystując dostępne w sieci porównywarki kredytów. Pozostaje jednak problem, na jakie parametry zwracać uwagę i czym się kierować, by prawidłowo porównywać kredyty. Jest ich kilka i wszystkie odnoszą się do ceny kredytu. Są to marża, prowizja, oprocentowanie, rrso, całkowity koszt kredytu, całkowita kwota do spłaty oraz rata kredytowa. Porównywanie każdego z tych parametrów z osobna niestety niewiele da.

RRSO i rata kredytu

Owszem możemy rzucić okiem ogólnie na prowizję czy odsetki, ale by prawidłowo porównać kredyty musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na wysokość rrso oraz raty. Są to kluczowe parametry dające mam pełen obraz kosztów, jakie podniesiemy. Rrso, czyli Roczna Rzeczywista Stopa Procentowa jest pełnym ujęciem kosztów. Obejmuje ona wszystkie koszty główne oraz poboczne takie jak koszty ewentualnego ubezpieczenia. Rrso powinniśmy sprawdzić w pierwszym rzędzie natomiast ostatecznym wyznacznikiem, którym powinniśmy się kierować, jest wysokość raty. Kredyty porównujemy przy tej samej wysokości i z identycznym okresem spłaty zatem wysokość raty jest kluczowym parametrem, którym powinniśmy się kierować, wybierając kredyt.

Porównanie kredytów hipotecznych

Na podstawie zamieszczonej poniżej porównywarki mogą Państwo sprawdzić jak w praktyce wyglądają zależności pomiędzy opisywanymi parametrami kredytów:

1 KOMENTARZ

Leave a Reply